• bilgi@istesivas.com
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
396 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: ALİ RIZA YILMAZ
  • ADRES: Muallim Naci Cad. Cemil Topuzlu Parkı İçi No:54/A Ortaköy İstanbul
  • TELEFON: 0 (212) 265 5063
  • NERELİ: ZARA / Bolucan Köyü
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ İSTANBUL

FİRMA HAKKINDA

Değerli Hemşehrilerimiz

  • 1996 yılından bu yana deniz ürünleri restaurantı olarak İstanbul’un Boğaz ile kucaklaştığı semtlerden biri olan Kuruçeşme’de yer alan Cemil Topuzlu Parkı içerisinde Ali Rıza Yılmaz ve İlhan Çulha tarafından işletilmektedir.İstanbul Boğazının mavisi ile Cemil Topuzlu Parkı’nın yeşilinin bir arada olduğu muhteşem bir boğaz manzarasını kendisine doğal fon olarak edinmiş Park Fora,gıda güvenliği politikası gereği;misafir beklentilerine en üst düzeyde cevap veren ve uluslar arası kalite standartlarının da üzerinde hizmet veren bir restauranttır.Gıda mühendisi denetiminde hizmet sunan Park Fora,koşulsuz misafir memnuniyetini kendisine ilke edinmiş olmanın yanısıra ISO 22000 ve ISO 9001 belgelerine sahip olarak yeme içme sektöründe daima öncü ve yenilikçi olan tavrını bu alanda korumuştur.

İstanbul’da bir efsane! Park Fora.

  • Balığın İstanbul ‘da ki adı Park Fora, deniz ürünlerini mevsiminde balık mostrasında buluşturuyor. Park Fora’nın balık mostrasında Karadeniz, Marmara ve Ege’nin tüm bereketini konuklarıyla cömertçe paylaşıyor. Sürpriz lezzetlerin ve yeniliklerin eksik olmadığı menüsünde Ege otlarıyla hazırlanmış salatalardan, deniz ürünleriyle hazırlanan salatalara, balığın ve deniz ürünlerinin oluşturduğu sıcak soğuk mezelerle zengin başlangıçlar sunuyor. Ana yemeklerde ise mevsim balıkları birbirinden farklı şekilde yorumlanıyor.

İstanbul’da bir efsane! Park Fora.

  • Klasik lezzetlerden dünya mutfaklarına uzanan zengin menüsü ile konuklarını denizin maviliğinde bir lezzet yolculuğuna çıkartıyor. “Paella”sı ile konuklarını Valensiya kıyılarına götürürken, denizci yemeği olarak anılan “MouleMariniere” ile Fransız denizcilerle seyahate çıkacaksınız. Düğmeli ahtapotun şarapla kavrulmuş halini tattığınızda Yunan adalarına giderken sütte balık sofraya geldiğinde İzmir’de kordonun tatlı meltemini yaşayacaksınız. Kalamarda ise yolculuğunuz kuzey Ege’ye Cunda’ya , Babakale’ ye doğru devam edecek. Mevsimine göre sofranıza gelen palamutta, lüferde ve kalkanda ise boğazın yanı başında olduğunuzu tekrar hatırlayacaksınız. Boğazın İstanbul’a hediyesi lakerda ve tarama bin yıllık değişmeyen gerçek lezzetleriyle Park Fora’da sunuluyor.

İstanbul’un geleneksel balıkçı kültürü ile dünya lezzetleri Park Fora’da buluşuyor.40 yıllık deneyimi ile Ortaköy Cemil Topuzlu Parkı içinde İstanbul Boğazının hemen kıyısında ve yeşillikler içinde hizmet veren Park Fora Türkiyede başka yerdebulamayacağınız lezzetleri ile öncü ve köklü bir marka.

İstanbul’da bir efsane! Park Fora.

Son olarak canlı kral yengeç akvaryumlarıyla Türkiye’de bir ilke imza atan Park Fora, bunun yanı sıra canlı ıstakoz akvaryumları ve Fransa’dan ithal canlı fines d’claire istridyeleri ile de farkını ortaya koyuyor.Yerli kabuklularda da zengin bir yelpazeye(istridye, vongole, tarak, mevsiminde deniz kestanesi) sahip Park Fora her balığı tam mevsiminde ve en özel haliyle sunuyor.,Sütte Balık, Beğendi Yatağında Karides ve Kalkan Tandır gibi spesiyalleri de kesinlikle denenmeyi hak ediyor.Eşsiz lezzetlerini,zengin şarap kavıyla tamamlayan Park Fora,dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerine unutulmaz bir Boğaz keyfi vaad ediyor.

İstanbul’da bir efsane! Park Fora.

Park Fora da başlayan lezzet yolculuğu gene Park Fora’nın tatlı limanında son bulunuyor. Konukların hafızalarında iz bırakacak Park Fora sufle çikolata gecenin unutulmazları arasında yer alıyor.. İncir tatlısı, kabak tatlısı, ayva tatlısı, fırında helva gibi bizden lezzetler ile yemek şölenini sonlandırıyoruz.

ŞARAP KAVLARIMIZ
Park Fora klasik restorantçılığın dışında Fransa,İtalya.Şili,Arjantin,İspanya,Güney Afrika,Amerika,Yeni Zelenda ve Türkiye’den yaklaşık 100 çeşit şarap kavına sahiptir.Aynı zamanda dünyanın en gözde üreticileri olan İtalyan üreticisi Anjelo Gaja’nın Rossj Bass,Magari,Dagremis Barolo,Barberesco,Sperss ve Fransız seçkin üreticilerinden Chateau Pentel Caret,Chateau Cantermerk,Chateau Lascombes,Chateau Marqaux Kav şaraplarını değerli misafirleri için bulundurmaktadır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.