• bilgi@istesivas.com
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
614 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: NEVZAT KARAKEBEN
  • ADRES: E- 5 Üzeri No:1/2 Engin Plaza Florya / İstanbul
  • TELEFON: 0 (212) 482 5858
  • NERELİ: ZARA / Merkez
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

EKMEK ARASI TÜRK LEZZETLERİ

Kalitesinden ve İlkesinden ödün vermeden 2008 yılında ilk şubesini İncirli-E-5 üzerinde ‘de açan ve açıldığı günden bu yana gece – gündüz hizmet veren Tonton Baba, kendine has özel reçeteleri ile ürettiği Türk lezzetlerini, farklı üslubuyla ekmek arası’nda sunmaktadır.Amacından hiçbir zaman ödün vermeden bu topraklardan doğan ve dünyaya yayılmış olan ; Sucuk gibi,Köfte gibi ve Kokoreç gibi lezzetleri tüm dünyaya tattırmaktır,

YILDA BİR MİLYON MİSAFİR
Tonton Baba’ nın mekanları konuklarına daha iyi hizmet verebilmek için gece – gündüz ulaşımı rahat olan prestijli noktalar tercih edilmiştir.Subeler İncirli E-5, Cevizlibağ E-5, Cennet E-5, Yeşilköy Çarşı ,Bakırköy Meydan ,Etiler Nispetiye ve Besyol E-5 olmak üzere 7 şubesiyle hizmet veren Tonton Baba, en iyi yol üstü lezzet durağı olmayı başarmış ve yılda 900.000 misafirini ağırlayan bir müessese haline gelmiştir.

SUCUK EKMEĞİN TEK ADRESİ
İstanbul’da sucuk ekmeğin en çok satıldığı mekan olan Tonton Baba kısa zamanda lezzetiyle sucuk ekmeğin tek adresi olmayı başarmıştır.%100 dana etinden özel reçete ile hazırlanan Tonton Sucuk hiçbir yerde bulamayacağınız bir lezzete sahiptir. Ürünlerin mangalda kurumaması için sık sık çevrilerek sulu kalması sağlanmaktadır. Bu lezzetler daha sonra özel olarak hazırlanan ve mangalda kızartılmış çıtır Tonton ekmeklerin arasına konuluyor ve Tonton Sos ile servis ediliyor.

Ayrıca Tonton Köfte İçine konulan baharatlar, sogan, sarımsak, maydanoz ile çocukluğumuzdaki annemizin bizlere hazırlamış olduğu ev köftesine götürmektedir. Tonton Köfte ler mangalda kızartılan Tonton ekmek içerisinde Tonton Sos ile servis edilir.

SİZ HİÇ KAŞARLI KOKOREÇ YEDİNİZ Mİ ?
Tonton Baba’nın bir diğer lezzeti de özel baharatlarla terbiye edilerek hazırlanan ve dinlendirilen kuzu kokorecidir. Kısık ateşte özenle pişirilen kokoreç mangal üzerinde kızartılmış olan çıtır çıtır Tonton ekmeklerle sunulmaktadır. Hiç bir yerde kolay kolay rastlayamayacağınız ve konukları tarafından en çok tercih edilen lezzeti de mekâna has olan Kaşarlı Kokorecidir.

MANGALDA KIZARMIŞ TONTON EKMEK
Tonton Baba’da her şeyin büyük bir titizlikle hazırlanıp özenle sunulması birçok detayı da beraberinde getiriyor. Yeme esnasında insanı rahatsız etmeyecek boyutlarda üretilen ekmeklerde detaylardan biri. Tonton ekmekler; lezzetiyle farkını ortaya koyarken, yerken rahatsız etmemesi için tutuş ve ısırma oranınıza göre de hesaplanarak üretildi. Ürünler Tonton Ekmeklerin arasına konulurken bir yandan da ekmeklerin çıtır çıtır mangalda kızartılmasına özen gösteriliyor

NAFİYE BABANNE ÇORBALARI VE SÜTLAÇ
Tonton Baba’nın çorbası ve tatlıları da çok meşhurdur. Çorba başka bir yerde yiyemeyeceğiniz kadar lezzetlidir. Kemik suyu ile saatlerce kaynatılarak babaanne tadında çorba yapılıyor. Babaanne diyoruz çünkü çorba babaanne Nafiye hanımın reçetelerine sadık kalınarak üretilmektedir..

Tonton Babanın damak şenlendiren final lezzetleri vardır. Sütlaç severlere Nafiye Sütlaç , şerbetli tatlı severlere Tonton Tatlı sunulmaktadır.Nafiye sütlaç özel reçete ile hazırlanan doğal ve günlük sütlerden yapılır.Tonton Tatlı kendine özgü kıvamı ile fıstık ve tahin ile servis edilir.

LEZZET DÜŞKÜNÜ MÜDAVİMLER
Tonton Baba kısa zamanda gurmelerin ve lezzet tutkunlarının uğrak yeri olmayı başarmıştır. Bu mekânın müdavimleri sanatçılar, gazeteciler futbolcular ve lezzet düşkünü olan insanlardan oluşmaktadır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.