• bilgi@istesivas.com
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,048 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: ADEM BÜLBÜL
  • ADRES: Mahmutbey Mahallesi, Servet Sk., 34218 Bağcılar/İstanbul
  • TELEFON: 0 (212) 446 9292
  • NERELİ: SUŞEHRİ / Akçaağıl Köyü
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 19:00
SERVİS SAATLERİ 08:00 - 19:00

FİRMA HAKKINDA

Özanadolu Group’un ilk girişimi Öz Anadolu Kimya markasıyla emprime baskı atölyeleri için elek baskı boyaları ve kimyasalları (screen printing dyes and chemicals) üretimidir. Yönetim kurulu başkanımınız Adem Bülbül tarafından 1989 yılında Zeytinburnu’nda küçük bir imalat atölyesinde başlatılan bu girişim 4 yıl gibi kısa bir süre içinde, Göngören’deki 2500 m2’lik yeni binasına taşındı. Gün geçtikçe kalitesini ve ürün gamını artıran Öz Anadolu Kimya markası müşterilerinin ihtiyaç duyduğu ragle, emülsiyon, palet yapıştırıcıları, slikon sprey, kalıp çerçevesi, kalıp ipeği, transfer kağıdı ve benzeri ürünleri de sunmaya başladı. Gün geçtikçe müşteri sayısı artan ve İstanbul dışındaki emprimecilerden de talep gören Öz Anadolu Kimya 1996 yılında Kimya İzmir’de ve Adana’da şubeler açtı.

Emprime baskı yapan atölyelerin en güvendiği tedarikçi olmayı başaran Öz Anadolu Kimya, müşterilerinin makine ve ekipman ihtiyacını karşılamak için 2002 yılında Ando markasını yarattı ve makine üretimi için yepyeni bir fabrika kurdu. Bu fabrikada ahtapot ve oval baskı makineleri, fikse fırınları, pozlama makineleri, kalıp gerdirme makineleri, pres makineleri, flok makineleri üretmeye başladı.

Öz Anadolu Kimya ve Ando katıldığı uluslararası fuarlarda da çok ilgi görünce 2005 yılında ihracata başlandı. Her iki ürün grubu da yurtdışından büyük talep gördü ve firmamız 2008 yılında toplam satışlarının %20’sini yurtdışından elde eder oldu.

Takvimler 2008 yılını gösterdiğinde, sektörde 20. yılını dolduran firmamız, ülkesinin ve ihracat yaptığı uluslararası firmaların taleplerine cevap verebilecek büyüklükte üretim hacmine sahip, 11 bin m2 alana kurulu, Mahmutbey’deki yeni tesislerine taşındı. Bu büyük yatırımın ardından, ar-ge çalışmaları hız kazandı.

2010 yılında hazır giyim üretiminde dünyanın fasoncusu kimliğinde olan ülkelere daha iyi hizmet vermek için Kahire, Moskova, Taşkent ve Dahok’ta şubeler açıldı.

Kurumsallaşmaya önem veren kuruluşumuz 2010 yılında ERP sistemi kullanmaya başlamış, 2012 yılında da ISO 9001 sertifikası almıştır.

Süblime baskı tekniği gelişince ve yaygınlaşınca Ando markası 2013 yılında transfer makineleri (kalender) ve dijital baskı makineleri de üretmeye başladı. Ayrıca transfer kağıdı ve süblime baskı boyaları da pazarlamaya başladı.

2014 yılında marka mimarisini yenileyen firmamız boya ve kimyasal alanındaki markasını Inkuin, makine ve ekipman alanındaki markasını da Andojet olarak belirledi. Bu her iki markanın sahibi olan kurum markasına da Özanadolu Group demeye karar verdi.

Yurtiçinde Inkuin markamız sektöründe liderken, Andojet markamız da yüksek teknolojisiyle yabancı markalarla yarışmakta ve yerliler arasında da liderlik koltuğunda oturmaktadır.

Inkuin markası için 50 kişi istihdam edilirken, Andojet markası için 25 kişi istihdam edilmektedir.

Inkuin markası 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yapmaktadır. Andojet ürünlerinin de 10 ülkeye ihracatı gerçekleştirilmiştir.

Inkuin boya ve kimyasal alanında uluslararası arenada kabul gören tüm sertifikaları almayı başarmıştır. Tamamen doğal ve insan sağlığına dost ürünleriyle Inkuin dünya moda markalarının onayından geçmiştir. Andojet ürünleri (makine ve ekipmanlar) TSE ve Avrupa normlarına uygun üretilmektedir.

Her iki marka için de ayrı ayrı Arge ve Ürge ekipleri oluşturulmuştur. Şuan ürün geliştirme alanında sektöründe öncü olan Özanadolu Group, üniversite ve teknoparklarla işbirliği yapıyor. Müşterileri ve çözüm ortakları ile birlikte, gelişen dünyanın değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek yenilikler üretmek için çalışıyor.

Emprime baskı boyalarında ve kimyasallarında Inkuin markamızla ve baskı atölyesi makinelerinde Andojet markamızla dünya hazır giyim sektörünün hizmetindeyiz.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.