• bilgi@istesivas.com
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
316 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: BEKİR ALUÇ
  • ADRES: Tavukçu Yolu Caddesi, Anıl Sokak No:3 Ümraniye-Yukarı Dudullu, 34775 İSTANBUL
  • TELEFON: 0 (216) 540 6500
  • NERELİ: ZARA / Tödürge Köyü
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

1991 yılında İstanbul’da kurulan İnterpet, akaryakıt istasyon ekipmanları ve mühendisliği konularında uzmanlaşmış bir firmadır. Ana faaliyet alanı olan petrol ekipmanları ve mühendisliği konusunda hem üretici hem de distribütör firma olarak faaliyet gösteren İnterpet, istasyonlar için komple altyapı tesisat çözümlerinden akaryakıt pompası aksamlarına, Lpg pompa ekipmanlarından alternatif enerjiler için pompa ekipmanlarına (Cng, Hidrojen, Ad-Blue vs.), emniyetli dolum ekipmanlarından dolum terminali ekipmanlarına, kreyojenik vanalardan yağlama ekipmanlarına, transfer pompaları ve metrelerinden tanker ekipmanlarına kadar çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Mühendislik alanında ise, anahtar teslim istasyon projelerinden buhar geri dönüşüm sistemlerine, dünyanın en çevre dostu tank, hat ve sızıntı detektörü testlerinden teknoloji harikası tank görüntüleme sistemlerine, çift cidar kaçak tespit sistemlerinden elektronik hat sızıntı detektörü sistemlerine, detaylı tank temizleme hizmetinden istasyon survey, bakım ve tadilat işlerine kadar geniş bir alanda dünyanın en önde gelen teknolojileri ve uygulamaları sektörün hizmetine sunmaktadır.

Kurulduğu yıllarda daha çok yerli piyasaya ürün üretip, mafsal, breakaway, tabanca borusu gibi pompa aksamları ve yedek parçaları konusunda petrol ve lpg sektörlerine hizmet verirken, 2000 yılından itibaren aldığı önemli temsilciliklerle istasyonların altyapı tesisatları tedariği ve kurumu konusunda da faaliyet göstermeye başladı. Bu alanda yaptığı başarılı uygulamalar sayesinde sektörde önder firmalardan biri haline gelen İnterpet büyüyen operasyon ağını destekleyebilmek ve daha iyi yönetebilmek için 2004 yılında halen bugünkü yerleşim alanı olan binaya taşındı.

Üretim faaliyetleri konusunda Türkiye’de en kapsamlı ve en ileri teknoloji sahibi pompa aksamlarını üreten İnterpet, yine kendi alanlarında dünyada lider firmalardan olan Opw ve Goodyear gibi firmalara da ürün üretir duruma ulaştı. 2007 yılının başında pompa aksamları üretimleri için Atex onayları alarak bu alanda Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Bu yazının kaleme alındığı gün itibariyle de halen Türkiye’de Atex onaylı pompa ekipmanları üreten tek firma konumundadır.

2008 yılında Türkiye’de bir başka ilke imza atarak 2. Aşama Buhar Geri Dönüşüm Sistemi’nin ilk uygulamasını Opw firmasının CVS2 merkezi sistem çözümü ile gerçekleştirdi. 2009 yılında ise bu sefer bir başka istasyonda bu sisteme ek olarak ilk defa buhardan akaryakıt elde edebilen yine aynı firmanın buhar işleyicisini kurdu.

2010 yılında ise Türkiye’yi ilk defa vakum-akustik tank testleri teknolojisiyle tanıştırdı ve Amerikan Tanknology firması ile yaptığı know-how anlaşmasıyla Türkiye’de test anlayışını tamamen değiştirdi. Özel eğitimli ekipleriyle bugün Türkiye’de halen dünyanın en çevreci ve en teknolojik test sistemlerini uygulayan İnterpet, detaylı tank görüntüleme konusunda da yine aynı firmadan Petroscope teknolojisini Türkiye’ye getirdi. 2011 yılında 20. yaşını kutlayan İnterpet, bir yıl sonra ana binasının yanına inşa ettiği Interpet-2 binasını da tamamladı ve aktif hale getirdi. Yine 2011 yılında, tankın içine girmeden detaylı tank temizliği yapmayı sağlayan bir başka Amerikan firması Gamajet’in Megajet sistemini Türkiye’ye getirdi.

2012 yılında yine bir başka ilki gerçekleştirerek Türkiye’yi ayarlanabilir boy dalgıç pompalarla tanıştırdı. Franklin Fueling firmasının ürettiği Fe Petro marka ayarlanabilir boy dalgıç pompalar sayesinde uzun ömürlü dalgıçların yeniden kullanımının önünü açtı ve istasyon sahipleri ve akaryakıt dağıtım firmaları için gerçek anlamda Atex koruması ve üretici firma garantisi sağladı.

2014 yılı itibariyle artık tüm ana dağıtım firmalarında müteahhit firma olarak tescillenen İnterpet, bayileri ile özel Seç-G anlaşması yaptı ve sahada yaptığı tüm işlerin kendisinden habersiz denetlenebilmesi için 3. parti uzman bir firma ile çalışma başlattı. Saha içi ve dışı tüm operasyonlarını dışarıdan bu firmaya denetlettiren ve tüm eğitimlerini bu doğrultuda yapan İnterpet Seç-G konusunda da halen yatırımlarını arttırarak yoluna devam etmektedir. Bugün itibariyle İnterpet, sahip olduğu 15 temsilcilikle, ekipman sektöründe en çok temsilciliğe sahip, en yoğun stoklarla çalışan firma olup, çevreci mühendislik çözümleri konusunda da öncü konumunda bulunmakta ve bu alanlardaki liderliğini emin adımlarla sürdürmektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.