• bilgi@istesivas.com
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
610 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: YAVUZ GÜMRAH
  • ADRES: Üsküdar Cd. Tuna Ap. No:127/1 ATALAR / KARTAL / İSTANBUL
  • TELEFON: 0 (216) 488 8888
  • NERELİ: ZARA / Göhertaş Köyü
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Dünyada yaşanan ekonomik gelişmeler ile birlikte içinde bulunduğumuz jeo-politik koşulların etkisinin çok güçlü hissedildiği bir süreci daha başarı ile atlattık. Artık geleceğe yönelik beklentilerimize yoğunlaşmak gerekiyor.

Başarının en önemli göstergesi ekonomide büyüme oldu. 2017 yılında yakalanan yüksek büyüme oranını 2018 yılına taşımak istiyoruz. Doğrudan yatırım, üretim, ihracat ve istihdam öncelikli makroekonomik politikaların uygulanması, yatırım ve üretimin cazip hale gelmesi için alınacak kararlar ve teşviklerin devamı önemli. Kredi Garanti Fonu, istihdam seferberliği ve sigorta prim teşvikleri gibi amacına uygun ve uygulanabilir adımların sanayimiz üzerindeki yansımalarını hep beraber gördük. Özellikle, yeni yılda da sanayi, hizmet ve inşaat sektöründeki hareketliliğin aynı şekilde devam edeceğine inanıyoruz.

Ülke olarak önümüzdeki dönemde yatırımlarımızı canlandırmak durumundayız. Yabancı yatırım bizim için her zaman önemini koruyor. Yeni yatırımlara zemin hazırlayacak girişimlerin devam etmesi için, rekabet ortamının güçlendirilmesi ve sürdürülebilir hale gelmesini önemsiyoruz.

Enflasyon ve cari açık sorunumuz hala devam ediyor. Bu sorunlara çözümler üretmek gerekiyor, aksi halde önümüzdeki yılın ekonomik anlamda oldukça zorlu bir yıl olacağını söylemek sanırım yanlış olmaz.

İnovasyon ve ar-ge çalışmaları ile fark yaratan, rekabete açık üretim teknolojileri ile ekonomiye değer katmak hedefimiz.

Dünya endüstride yeni bir evrede ve biz bu gelişmelerin uzağında kalamayız. Geleceğin işletmeleri, teknolojiyi en etkin ve akılcı şekilde kullananlar olacak. Sanayi 4.0 ile akıllı fabrikalara ve akıllı üretime geçildiği bir süreçte, yapay zekadan, elektronik alışverişe, insansız araç sürüşünden, teknolojik ev aletlerine kadar yenilikçi ve yaratıcı teknolojik gelişmeleri yakından takip edip, gerek sanayisi ve işgücüyle, gerekse kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte bu değişim için hazırlıklı olmak durumundayız.

Aslında gelişmekte olan ülkeler için sanayi 4.0, yenilikçi ve katma değeri yüksek üretim yapmak için bir fırsat olarak da değerlendirilebilir.

Türkiye ekonomisinin potansiyeline güveniyoruz. Yeniliklere açık, genç nüfusu olan bir toplumuz. Bu konuda başarılı çalışmalara imza atan sanayi kuruluşlarımız var. Onların başarısı birçok işletmeye örnek olacak nitelikte. 2018 yılı için beklenen büyümede bu çalışmaların rolü belirleyici olacaktır.

2018 yılı çalışma hayatı için de birçok değişikliği beraberinde getiriyor. Taşeron işçilere kadro verilmesi, zorunlu arabuluculuk uygulaması gibi iş dünyasını yakından ilgilendiren uygulamalar söz konusu. 01 Ocak 2018 itibariyle, işçi-işveren arasındaki tüm uyuşmazlıklarda öncelikle arabulucuya gidilmesi gibi önemli değişiklikler içeriyor.

Sendikamız faaliyetlerine değinirsek; 2017 yılında toplu sözleşme görüşmelerinin yanı sıra, işveren bilgilendirme toplantılarımız devam etti. Yatırım teşvikleri, ihracat destekleri, sigorta prim teşvikleri, mevzuat değişiklikleri gibi konular biz sanayicileri çok yakından ilgilendiriyor. Bu konuda sendika olarak alınan bu teşvik ve destekleri üyelerimize duyurmak ve onları bu konuda bilgilendirmek adına özel bir hassasiyet gösteriyoruz.

Yeni yıl yeni başlangıçlar, yeni umutlar demek. Bu anlamda biz gelecekten umutluyuz, beklentilerimizi yüksek tutmaya devam ediyoruz.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.