• bilgi@istesivas.com
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
385 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: MUSTAFA BEKTAŞ
  • ADRES: Küçükbakkalköy mah. Cengiz Topel caddesi Harika sokak no: 8/A-B ATAŞEHİR /İST.
  • TELEFON: 0 (216) 572 3232
  • NERELİ: ZARA / Armutçayırı Köyü
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu 30.06.2012 tarihinde yayımlanmasına müteakip 01.01.2013 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Buna istinaden şirket kurucuları 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na istinaden alt yapı çalışmalarına başlamış olup, gerekli çalışmaları yaparak ATA ŞEHİR ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ TİC. A.Ş. tüzel kişiliğini kazanmış, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yetki belgesini alarak faaliyete geçmiştir. Şirketimiz kuruluş çalışmaları sırasında İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda deneyimli kadroları bünyesinde istihdam ederek ciddi bir birikimin üzerine inşaa edilmiştir. Şirketimiz, bu çalışmalar neticesinde ciddi müşteri portföyüne ulaşmış İş Sağlığı ve Güvenliği Konusunda önemli çalışmalar yapmıştır.

ATA ŞEHİR OSGB olarak, insan hayatının ve sağlığının söz konusu olduğu durumlarda, mevzuatın gerektirdiği minimum hizmet yükümlülüklerine uymaktan fazlasının gerektiği görüşündeyiz. İşte bu yüzden, biz de üzerimize düşen görevleri yerine getirirken kadromuzun 15 yıllık tecrübesi ışığında, “önce insan” anlayışıyla hareket etmekteyiz. Siz de çalışmalarınızda; temel amacımız olan “insan hayatını ve sağlığını” gözetmek amaçlı, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını önlemek, işyerinizde iş güvenliği kültürünü yerleştirmek, cezai yaptırımların önüne geçmek istiyorsanız, ATA ŞEHİR OSGB olarak işletmenize hizmet vermekten onur duyarız.

Türkiye’nin çalışma hayatını yasal mevzuata ve Avrupa standartlarına göre en üst düzeye getirmek için; güvenli bir çalışma ortamı sağlamak, iş yerlerinde her türlü kaza ve yaralanmaları ve de meslek hastalıklarının oluşmasını önlemek, çalışanlar ile işverenlerin sosyal güvenliklerini, çalışma mevzuatında yer alan hak ve yükümlülüklerini öğretmek, ulusal ekonomiye, kalkınmaya ve sağlıklı yaşamaya destek vermektir.

Vizyonumuz

Ülkemizde ve dünyada yayılan iş sağlığı ve güvenliği kültürünün bir temsilcisi olarak, ülkemizin sahip olduğu potansiyeli olumlu şekilde harekete geçirerek, bilimsel ve teknolojik gelişmelere paralel, işveren ve çalışanların ihtiyacına uygun kaliteli hizmetler ile çalışma hayatının tamamında sağlığı ve güvenliği birinci öncelik olarak tesis etmektir.
OSGB firmaları ile çalışmanın avantajları nelerdir?

Firmalar İSG Çalışmalarını, bünyelerinde istihdam edecekleri İSG profesyonelleriyle de yürütebilirler. Ancak; ülkemizde personel istihdamı oldukça maliyetlidir. Maliyetin düşürülmesi amacıyla bu kişilere asıl görevlerinin dışında görevler verilmesi, işin yürütümü esnasında isg kontrollerinin ehilsiz kişilerce yapılmasına veya hiç yapılmamasına neden olur. İş güvenliği uzmanlarına, asıl görevinin dışında başka görevler de verilmesi ilgili mevzuat için aykırılık teşkil eder ve çalışmaların bu yöntemle yürütülmesini etkisiz/verimsiz kılar. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerinden alınacak işyeri hekimi hizmeti, iş güvenliği uzmanı hizmeti ve diğer sağlık personeli hizmeti için firmalar sadece ‘hizmet bedeli’ ücreti ödeyecekler ve bunu da ‘gider’ olarak gösterebileceklerdir. Hizmeti sunan işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli için ayrıca ulaşım-yemek, sgk primi, gelir vergisi, kıdem tazminatı…. vb masraflardan kurtulmuş olacaklardır.

Firmalar İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerini OSGB’lerden almayı tercih ettiklerinde ekonomik karlılığın yanı sıra; iş sağlığı ve güvenliği konusunda profesyonel uzman ve işyeri hekimlerinden çok daha kaliteli bir hizmetin alınmasıyla, İSG çalışmalarındaki cezai sorumluluktan da kaçınmış olacaklardır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.